top of page

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Dobiegł końca niezwykły rok szkolny. Po przerwie spowodowanej pandemią, po raz pierwszy spotkaliśmy się na wspólnej uroczystości zakończenia roku szkolnego. Były prezentacje uczniów, pasowanie na żaczka-uczniaczka, rozdanie świadectw, a także okazja by porozmawiać przy słodkim poczęstunku. Tak jak to kiedyś na naszych uroczystościach bywało.


Rok szkolny 2021/2022 zaczęliśmy z pewnym poślizgiem spowodowanym ograniczeniami epidemicznymi. Pierwsze spotkania zaczynały się od mierzenia temperatury i ograniczeń, by nie dopuścić do zakażeń. Aż do kwietnia obowiązywało nas noszenie maseczek. Dyscyplina sanitarna i zrozumienie, iż musimy być ostrożni, sprawiły, że w szkole nigdy nie doszło do masowych zakażeń, mimo iż wiele z nas w innych miejscach złapało wirusa.


Mimo iż nasz rok był trudny i nieco skrócony, udało nam się osiągnąć to, co zostało zaplanowane, a uczniowie zrobili ogromne postępy!


W tym niezwykłym roku wsparliśmy też Ukrainę. Najpierw przygotowując projekty plastyczne, a następnie organizując zbiórkę sprzętu medycznego. Pierwszy transport zebranych przez nas rzeczy został przekazany Ukrainian Association of Washington Stat już pod koniec marca. Kolejne datki - sprzęt medyczny oraz baterie słoneczne przekazaliśmy w czasie uroczystości zakończenia roku przewodniczącej UAWS, pani Liliyii Kovalenko, która odwiedziła nas w tym dniu.


Kończąc rok, dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszych uczniów. Dziękujemy paniom Edycie Rysz i Oli Cholewinskiej za prowadzenie zastępstw, zawsze gdy tylko tego potrzebowaliśmy. Dziękujemy pani Kindze Kozłowskiej za bibliotekę na kółkach, która do nas przyjeżdżała każdego miesiąca. Dzięki temu nasi uczniowie mogli wypożyczać polskie książki. Dziękujemy naszym nauczycielkom - paniom Agnieszce, Sandrze, Sylwii, Hani, Kasi, Patrycji i Ani za uczenie. Dziękujemy naszym pomocniczkom, które każdego dnia pomagały na lekcjach - Julii Cholewinskiej i Julii Haligowskiej. Dziękujemy rodzicom za współpracę.


Wszystkim życzymy udanych wakacji! Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.bottom of page