top of page

Polonijny Dzień Dwujęzyczności (Polish Bilingual Day)

Polonijny Dzień Dwujęzyczności (Polish Bilingual Day) obchodzony jest w trzeci weekend października, czyli właśnie dzisiaj i jutro. Nie od dzisiaj wiadomo, że posługiwanie się dwoma, a nawet wieloma językami nie tylko nie prowadzi do zamieszania, ale wręcz bardzo pozytywnie wpływa na rozwój dzieci i na dorosłych w każdym wieku. Szkoła Polska im. ks.Jana Twardowskiego od początku swojego istnienia promuje dwujęzyczność i naukę języka polskiego wśród dzieci. Właśnie rozpoczął się 19. rok szkolny w naszej szkole; z dumą obserwujemy postępy naszych uczniów i absolwentów.

W Polonijnym Dniu Dwujęzyczności życzymy wszystkim uczniom w naszej szkole, a także w polonijnych szkołach na całym świecie wytrwałości w nauce! I pamiętajmy co wieki temu powiedział Mi


kołaj Rej: A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają!

bottom of page