top of page

Ważne informacje dotyczące COVID-19

W związku ze wzrostem zachorowań spowodowanych wirusem COVID-19 (coronavirus) w naszym rejonie, informujemy, iż będziemy kontunuować stosowanie podstawowych zasad higieny jakie obowiązują we wszystkich szkołach. Dotyczy to przede wszystkim przestrzegania tego, iż dzieci, które są chore, a więc mają temperaturę lub stan podgorączkowy powyżej 100F/37.5 C, katar, kaszel, bóle głowy i mięśni, nudności, bóle brzucha, biegunkę lub też po prostu nie czują się dobrze, nie powinny uczestniczyć w zajęciach. Dodatkowo, będziemy szczególnie zwracać uwagę na to, by dzieci myły często ręce, starały się nie dotykać twarzy oraz zasłaniały rękawem, buzię gdy kichną lub zakaszlą. Przestrzeganie zasad higieny nie jest w naszej szkole obce, ale w obecnej chwili jest szczególnie istotne. Podobnie jak inne szkoły, monitorujemy sytuację na bieżąco i decyzję o ewelntualnym zawieszeniu zajęć będziemy podejmować w razie potrzeby, zgodnie z wytycznymi naszego rejonu, miasta Bellevue oraz poszczególnych dystryktów szkolnych. Poniżej znajdziecie Państwo bardziej szczegółowe informacje na temat środków prewencyjnych.

According to Public Health of Seattle and King County, the public can help by following these five protocols: 1. Do not go to the emergency room unless essential. Emergency rooms need to be able to serve those with the most critical needs. If you have symptoms like cough, fever, or other respiratory problems, contact your regular doctor first. 2. Stay home when sick. 3. Practice excellent personal hygiene habits, including handwashing, coughing into tissue or elbow, avoid touching eyes, nose, or mouth. 4. Stay away from people who are ill, especially if you are 60 and older or have underlying health conditions such as diabetes, heart disease, lung disease, or a weakened immune system. 5. Stay informed. Information is changing frequently. Check and subscribe to Public Health’s website (www.kingcounty.gov/COVID) or blog (www.publichealthinsider.com).

Zachęcamy również do lektury poniższego artykułu napisanego właśnie pod kątem dzieci.

bottom of page