top of page

Święto Niepodległości Polski

Nasza szkoła uczciła stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę organizując interaktywne spotkanie dla dzieci i zaproszonych gości - Konsula Honorowego RP, p. Teresy Indelak-Davis i Prezesa Domu Polskiego w Seattle p. Pawła Krupy wraz z małżonką. Nasi goście włączyli się w grę, której celem było odgadnięcie hasła NIEPODLEGŁOŚĆ. Aby móc tego dokonać, należało wykonać 13 różnych zadań - w grupach lub całą szkołą. Było więc i rysowanie godła, i robienie kotylionów, i zagadki, krzyżówki, rebusy i wykreślanki historyczne, robienie flag, układanie z rozsypanek wersowych pieśni patriotycznych i wspólne śpiewanie "Przybyli ułani pod okienko". Pod koniec nie mogło zabraknąć słodyczy - kasztanków (w końcu Naczelnik Piłsudski miał ukochanego konia Kasztankę) i wspaniałego tortu z flagą Polski. Jak na tradycyjnych urodzinach polskich zaśpiewaliśmy i "Sto lat" naszej dostojnej jubilatce. Było w naszej szkole wspaniale - wesoło, radośnie, a przy okazji bardzo ciekawie! A więc raz jeszcze - gratulacje dla Polski z tak wspaniałej okazji!!!

bottom of page