© Copyright 2017 by Twardowski school.

Kontakt

Tel: (425) 736-1209

Email: twardowskischool@gmail.com

Korespondencja: PO Box 4028

Bellevue, WA 98015

Adres zajęć

12700 SE 32 St.

 Bellevue, WA 98005

Święto Niepodległości Polski

November 9, 2018

Nasza szkoła uczciła stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę organizując interaktywne spotkanie dla dzieci i zaproszonych gości - Konsula Honorowego RP, p. Teresy Indelak-Davis i Prezesa Domu Polskiego w Seattle p. Pawła Krupy wraz z małżonką. Nasi goście włączyli się w grę, której celem było odgadnięcie hasła NIEPODLEGŁOŚĆ. Aby móc tego dokonać, należało wykonać 13 różnych zadań - w grupach lub całą szkołą. Było więc i rysowanie godła, i robienie kotylionów, i zagadki, krzyżówki, rebusy i wykreślanki historyczne, robienie flag, układanie z rozsypanek wersowych pieśni patriotycznych i wspólne śpiewanie "Przybyli ułani pod okienko". Pod koniec nie mogło zabraknąć słodyczy - kasztanków (w końcu Naczelnik Piłsudski miał ukochanego konia Kasztankę) i wspaniałego tortu z flagą Polski. Jak na tradycyjnych urodzinach polskich zaśpiewaliśmy i "Sto lat" naszej dostojnej jubilatce. Było w naszej szkole wspaniale - wesoło, radośnie, a przy okazji bardzo ciekawie! A więc raz jeszcze - gratulacje dla Polski z tak wspaniałej okazji!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Zobacz też

Święto Niepodległości Polski

November 9, 2018

1/1
Please reload

Wydarzenia

January 9, 2020

December 15, 2019

September 11, 2019

Please reload