top of page

15-lecie naszej szkoły

5 października 2005 roku rozpoczęła swoją działalność nasza szkoła. Tego dnia odbyły się pierwsze zajęcia dla 19 uczniów w 3 klasach. Od tego dnia, co roku w szkole uczy się kilkadziesiąt dzieci z polskich rodzin mieszkających od Everett i Duval po University Place i Tacomę, od Seattle po Snoqualmie i North Bend i wszędzie pomiędzy.

Przez te wszystkie lata zorganizowaliśmy przedstawienia i Jasełka dla polskich rodzin, spotkania z autorami książek dla dzieci i wspaniałymi specjalistami od nauczania historii z Polski, wielkanocne poczęstunki dla naszych uczniów, obchody stulecia Niepodległości Polski. Zapraszaliśmy przyjeżdżające z wizytą z Polski Babcie i Dziadków naszych podopiecznych, by poczytali nam książki pod hasłem "Poczytaj mi Babciu, poczytaj mi Dziadku". Mieliśmy szkolną gazetkę, zabawy karnawałowe, dożynki, konkursy dla dzieci i pikniki dla rodzin szkolnych, a nawet Szkolne Festiwale Filmowe. Nasi uczniowie wydali książki samodzielnie napisane. W naszej szkole dziesiątki dzieci nauczyły się czytać, poznały (a czasem i "przeklęły") polską gramatykę, uczyły się historii i geografii, poznawały polską kulturę, robiły polskie potrawy na przedświątecznych lekcjach i poznawały smaki regionalnych specjałów przygotowanych przez nauczycielki na lekcje geografii. Wielu naszych uczniów zdało egzaminy z języka polskiego organizowane w ich macierzystych szkołach i zdobyły Seal of Biliteracy.

To niezapomniane 15 lat dla wszystkich nas związanych ze szkołą, a także dla polskich rodzin, które odwiedzały nas na Jasełkach, nawet jeśli nie miały u nas uczniów! Dziękujmy wszystkim za stworzenie tak fantastycznej szkoły!


bottom of page