top of page

Polski Internet dla każdego

Internet towarzyszy nam niemal na każdym kroku. Powstaje coraz więcej stron adresowanych do dzieci i młodzieży. Dzieci powinny oswajać się z Internetem, aby w przyszłości móc korzystać z niego w bezpieczny i świadomy sposób. Nie wszystkie jednak strony internetowe spełniają nasze oczekiwania, przede wszystkim pod względem jakości zamieszczonych materiałów. Postanowiliśmy stworzyć listę stron, które uznaliśmy za bezpieczne i tak opracowane, by zarówno dzieci, jak i ich rodzice byli zadowoleni.

Czasopisma dla dzieci i młodzieży:

Rozrywka

Nauka

  • http://encyklopedia.pwn.pl - internetowa wersja Encyklopedii Powszechnej wydawanej przez Państwowe Wydawnictwo Naukowe. Encyklopedia internetowa oparta jest na tekstach Multimedialnej nowej encyklopedii powszechnej PWN z 1998 r.

  • http://sjp.pwn.pl - internetowa wersja Słownika Języka Polskiego wydawanego przez Państwowe Wydawnictwo Naukowe. Słownik składa się z około 80 000 haseł zawierających słownictwo używane we współczesnej polszczyźnie

Literatura

  • http://www.lektury.one.pl - strona dla wszystkich zainteresowanych czytaniem. Można tu znaleźć wiele lektur szkolnych w całości.

  • http://www.wiw.pl/literatura - strona dla wszystkich zainteresowanych czytaniem. Można tu znaleźć omówienia wielu lektur szkolnych.

Warto też zajrzeć na strony księgarni i sklepów wysyłkowych – zarówno tych w Polsce, jak i w Stanach Zjednoczonych

bottom of page