© Copyright 2017 by Twardowski school.

Kontakt

Tel: (425) 736-1209

Email: twardowskischool@gmail.com

Korespondencja: PO Box 4028

Bellevue, WA 98015

Adres zajęć

12700 SE 32 St.

 Bellevue, WA 98005

Polski Internet dla każdego

Internet towarzyszy nam niemal na każdym kroku. Powstaje coraz więcej stron adresowanych do dzieci i młodzieży. Dzieci powinny oswajać się z Internetem, aby w przyszłości móc korzystać z niego w bezpieczny i świadomy sposób. Nie wszystkie jednak strony internetowe spełniają nasze oczekiwania, przede wszystkim pod względem jakości zamieszczonych materiałów. Postanowiliśmy stworzyć listę stron, które uznaliśmy za bezpieczne i tak opracowane, by zarówno dzieci, jak i ich rodzice byli zadowoleni.

Czasopisma dla dzieci i młodzieży:

Rozrywka

Nauka

  • http://encyklopedia.pwn.pl - internetowa wersja Encyklopedii Powszechnej wydawanej przez Państwowe Wydawnictwo Naukowe. Encyklopedia internetowa oparta jest na tekstach Multimedialnej nowej encyklopedii powszechnej PWN z 1998 r.

  • http://sjp.pwn.pl - internetowa wersja Słownika Języka Polskiego wydawanego przez Państwowe Wydawnictwo Naukowe. Słownik składa się z około 80 000 haseł zawierających słownictwo używane we współczesnej polszczyźnie

Literatura

  • http://www.lektury.one.pl - strona dla wszystkich zainteresowanych czytaniem. Można tu znaleźć wiele lektur szkolnych w całości.

  • http://www.wiw.pl/literatura - strona dla wszystkich zainteresowanych czytaniem. Można tu znaleźć omówienia wielu lektur szkolnych.

Warto też zajrzeć na strony księgarni i sklepów wysyłkowych – zarówno tych w Polsce, jak i w Stanach Zjednoczonych