Skip to main content

Polska Szkoła im. ks. Jana Twardowskiego

Strona główna  O Szkole  Kontakt  Kalendarz  Program  Linki  FAQ   


WITAMY W NASZEJ SZKOLE!Witamy na stronie Szkoły Polskiej im.ks. Jana Twardowskiego w Bellevue. Zajęcia w naszej szkole odbywają się w godzinach 18:00 - 20:15 we środy w salach szkolnych chrześcijańskiego centrum unitariańskiego w Bellevue [mapa].

 

Nasza szkoła oferuje nauczanie w  klasach 0-8 szkoły podstawowej. Ciekawy program nauczania obejmujący naukę języka polskiego, historii, geografii i kultury polskiej został w całości opracowany przez doświadczonych nauczycieli, rozumiejących specyfikę nauczania za granicą. Dzięki temu zapewniamy spójność i ciągłość programową, różnorodność materiałów dydaktycznych, a przede wszystkim atmosferę zachęcającą do nauki i aktywnego udziału w lekcjach.

 

Szkoła Polska im. ks. Jana Twardowskiego w uzupełnieniu regularnego programu nauczania oferuje tzw. profil zaawansowany. Dzięki niemu uczniowie, mogą poszerzać zakres poznawanego materiału. Wymaga to od nich większej pracy, ale też i daje im większą satysfakcję z nauki.

 

Nasza szkoła aktywnie uczestniczy w życiu środowiska polonijnego rejonu Seattle. Uczniowie wraz ze swoimi rodzicami i nauczycielami, byli organizatorami spotkania polskich dzieci z Mikołajem oraz Jasełek, a także stoiska informacyjnego w czasie Ethnic Festival. To również uczniowie naszej szkoły zaprosili polskie dzieci z rejonu Seattle na lody i przedstawienie z okazji Dnia Dziecka. Dzięki tym właśnie imprezom, nasza szkoła kojarzy się nie tylko z nauką, ale i z zabawą.

 

Zapraszamy do szkoły im. ks. Jana Twardowskiego!