Skip to main content

Polska Szkoła im. ks. Jana Twardowskiego

Strona główna  O Szkole  Kontakt  Kalendarz  Program  Linki  FAQ   


ZAPRASZAMY NA WYSTĘP TEATRU HYBRYDY


Szkoła Polska im. ks. Jana Twardowskiego zaprasza na dwuczęściowe widowisko pod tytułem Jak ty nic nie rozumiesz .. i Poeta swego losu w wykonaniu Teatru Hybrydy z Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwsza część, Jak ty nic nie rozumiesz…  oparta jest twórczości Stefanii Grodzieńskiej, Juliana Tuwima, Mariana Hemara, Leszka Czajkowskiego, Henryka Warsa, Władysława Szpilmana, Ludwika Starskiego i innych. Artyście przeniosą nas w klimat z najlepszych czasów kabaretu literackiego z dużą dozą humoru, groteski, purnonsensu. W drugiej części Poeta swego losu będziemy mieli okazję posłuchać dzieł kilku polskich poetów klasycznych i współczesnych, m.in. Jana Kochanowskiego, Juliusza Słowackiego, Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza, Ernesta Brylla z autorską muzyką Dominiki Świątek, jednej z artystek teatru. Przedstawienie odbędzie się w środę, 5 listopada o godzinie 7:00 wieczorem, w Spring Hall w Education Building w Eastshore Unitarian Church, 12700 SE 32nd St, Bellevue, WA 98005,gdzie odbywają się zajęcia szkoły. Bilety w cenie $20 do nabycia przed przedstawieniem.


*************************************************


WITAMY W NASZEJ SZKOLE!Witamy na stronie Szkoły Polskiej im.ks. Jana Twardowskiego w Bellevue. Zajęcia w naszej szkole odbywają się w godzinach 18:00 - 20:15 we środy w salach szkolnych chrześcijańskiego centrum unitariańskiego w Bellevue [mapa].

 

Nasza szkoła oferuje nauczanie w  klasach 0-8 szkoły podstawowej. Ciekawy program nauczania obejmujący naukę języka polskiego, historii, geografii i kultury polskiej został w całości opracowany przez doświadczonych nauczycieli, rozumiejących specyfikę nauczania za granicą. Dzięki temu zapewniamy spójność i ciągłość programową, różnorodność materiałów dydaktycznych, a przede wszystkim atmosferę zachęcającą do nauki i aktywnego udziału w lekcjach.

 

Program Szkoły Polskiej im. ks. Jana Twardowskiego pozwala naszym uczniom przygotować się do egzaminu z języka polskiego, który zaliczy im naukę języka obcego na poziomie szkoły średniej. Tak więc nauka w naszej szkole jest pośrednio odnotowana na świadectwach ukończenia nauki w liceum, a także honorowana jako nauka języka obcego. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na naszej stronie w sekcji O Szkole>Egzamin z języka polskiego

 

Nasza szkoła aktywnie uczestniczy w życiu środowiska polonijnego rejonu Seattle. Uczniowie wraz ze swoimi rodzicami i nauczycielami co roku organizują spotkania polskich dzieci z Mikołajem oraz Jasełka. Nasza szkoła co roku współorganizuje konkurs Math Kangaroo USA. To również uczniowie naszej szkoły zaprosili polskie dzieci z rejonu Seattle na lody i przedstawienie z okazji Dnia Dziecka czy spotkania z autorami książek dla dzieci. Dzięki tym właśnie imprezom, nasza szkoła kojarzy się nie tylko z nauką, ale i z zabawą.

 

Zapraszamy do szkoły im. ks. Jana Twardowskiego!