Skip to main content

Polska Szkoła im. ks. Jana Twardowskiego

Strona główna  O Szkole  Kontakt  Kalendarz  Program  Linki  FAQ   
WITAMY W NASZEJ SZKOLE!


******

Zapisy nowych uczniów do szkoły na rok 2017/2018 odbędą się w dniu 6 września 2017 r. o godzinie 6:30 w sali E-202. Rodzice uczniów, którzy w roku szkolnym 2016/2017 nie uczęszczali do szkoły proszeni są o przyjście do szkoły z dziećmi, a także o wypełnienie formularzy zapisowych (rejestracja i kontrakt).


********Witamy na stronie Szkoły Polskiej im.ks. Jana Twardowskiego w Bellevue. Zajęcia w naszej szkole odbywają się w godzinach 18:00 - 20:15 we środy w salach szkolnych chrześcijańskiego centrum unitariańskiego w Bellevue: 

12700 SE 32 St.

Bellevue, WA 98005

 [mapa].

 

Nasza szkoła oferuje nauczanie w  klasach 0-8 szkoły podstawowej. Ciekawy program nauczania obejmujący naukę języka polskiego, historii, geografii i kultury polskiej został w całości opracowany przez doświadczonych nauczycieli, rozumiejących specyfikę nauczania za granicą. Dzięki temu zapewniamy spójność i ciągłość programową, różnorodność materiałów dydaktycznych, a przede wszystkim atmosferę zachęcającą do nauki i aktywnego udziału w lekcjach.

 

Program Szkoły Polskiej im. ks. Jana Twardowskiego pozwala naszym uczniom przygotować się do egzaminu z języka polskiego, który zaliczy im naukę języka obcego na poziomie szkoły średniej. Tak więc nauka w naszej szkole jest pośrednio odnotowana na świadectwach ukończenia nauki w liceum, a także honorowana jako nauka języka obcego. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na naszej stronie w sekcji O Szkole>Egzamin z języka polskiego

 

Nasza szkoła aktywnie uczestniczy w życiu środowiska polonijnego rejonu Seattle. Uczniowie wraz ze swoimi rodzicami i nauczycielami co roku organizują spotkania polskich dzieci z Mikołajem oraz Jasełka. Nasza szkoła co roku współorganizuje konkurs Math Kangaroo USA. To również uczniowie naszej szkoły zaprosili polskie dzieci z rejonu Seattle na lody i przedstawienie z okazji Dnia Dziecka czy spotkania z autorami książek dla dzieci. Dzięki tym właśnie imprezom, nasza szkoła kojarzy się nie tylko z nauką, ale i z zabawą.

 

Zapraszamy do szkoły im. ks. Jana Twardowskiego!